Picture11

korakutu

Korakutu, Donanım ve yazılımın bir arada sunulduğu bir güvenlik çözüm paketidir.

Oracle Sun X4-2 Server üzerinde oluşturulan, Oracle VM Server sanallaştırma altyapısını kullanan Oracle Audit Vault Database Firewall ürünü temelli inşa edilen komple bir güvenlik çözümü paketidir.

korakutu3

Çözüm Oracle’ın “Hardware Software Complete” söylemine uygun olarak tasarlanmıştır. Böylece tek çatı altında tek sağlayıcı ile muhatap olma avantajı ön plana çıkmaktadır.

Oracle ve Oracle olmayan veri tabanı yönetim sistemlerinin iz kayıtlarının merkezi olarak kayıt altına alınmasını ve analiz edilmesini sağlamaktadır. Ürün aynı zamanda Microsoft Active Directory ve işletim sistemlerinin de iz kayıtlarının toplanması için ek kollektörler sunmaktadır. Bu ek çözümle birlikte Oracle AVDF sadece veri tabanı sistemleri değil aynı zamanda XML tabanlı yeni kollektör mimarisi ve SDK’sı (Software Development Kit) ile diğer sistemlerden de iz kayıtlarının toplanması için imkân sağlamaktadır. Tek bir yönetim konsolundan yönetilebilmektedir. Veri tabanı kollektörleri ya da DB Firewall üzerinden gelen tüm iz kayıtları bu tek yönetim ekranı üzerinden izlenebilmekte ve kutudan hazır çıkan SOX ve benzeri regülasyonların kullanımına hazır raporları ile birlikte sunulmaktadır. Rol tabanlı erişim yönetimiyle web ekranı kullanıcılara göre otomatik olarak değişmektedir.

Database Firewall olarak adlandırılan bileşeni, network seviyesinde, network switch üzerinden tüm SQL cümlelerinin kopyalanarak audit edilmesini sağlamaktadır. DB Firewall aynı zamanda inline olarak veri tabanı ile network switch arasında pozisyonlandırıldığında, SQL cümlecikleri bloklanabilmekte ya da başka bir SQL cümleciği ile değiştirilebilmektedir. Bu amaçla DB Firewall kara liste SQL cümleleri ile SQL injection ataklarına karşı koruyucu bir önlem olarak da kullanılabilir.

Korakutu hazır yapı olarak gelmektedir. Devreye alınması noktası yapılması gereken tek şey ip tanımlarının yapılmasıdır. Bu noktadan sonra ürün kullanıma hazırdır.

Hedef sistemlere gerekli agentların kurulması ve istenen özellikteki kuralların oluşturulması sonrasında aktif kullanıma geçer.

Kurulumları ve ön hazırlıklarının daha önceden yapılmış olması sayesinde işletmeye alınma süresi saatler seviyesindedir.

Çözümümüz hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.