Oracle Exalytics

Exalytics Oracle’ın karar destek sistemleri için tasarladığı (engineered system) maksimum performansa dayalı donanım üründür.

Oracle tarafından gelişmiş görsel özelliklere sahip karar destek sistemi platformu ve bellek içi yazılım – donanım içeren ilk engineered sistem olarak sınıflandırılmaktadır. İçerisinde bulunan hızlı yanıt veren Times Ten database ile “In-Memory machine” olarak da adlandırılmatadır.

Exalytics’in öne çıkan artıları ise güçlü bir işlem kapasitesine sahip olması,hızlı depolama, hızlı ağ seçenekleri ve gelişmiş bellek özellikleridir.

3B Gösterim : Oracle Exalytics In-Memory Machine T5-8

ÖzellikFayda
Birlikte çalışmak üzere tasarlanmış yazılım ve donanımTest ve optimize edilmiş yazılım donanım birlikteliği ile operasyonel maliyet risklerini minimize edin.
Donanımla optimize edilmiş Oracle İş Zekası İlişkisel ve çok boyutlu analitik iş zekası uygulamaları, Kurumsal Performans Yönetimi uygulamaları ve büyük ölçekli mobil uygulamalar için yüksek performans sağlar.
Bellek içi veritabanı, bellek içi önbellekleme ve kolon seviyesinde sıkıştırma yeteneklerinin kullanılabildiği sorgularVerileri ana bellekte saklayarak ağ kaynaklı beklemeler veya disk okuma/yazma kısıtlarını aşarak tepki süresini önemli ölçüde artırır.
Oracle Exadata ile InfiniBand seviyesinde bağlantı için optimizeDünyanın en hızlı veritabanı makinesi ile ışık hızında etkileşim sağlar.
İleri seviye görsellikYüksek görsellik ögeleriyle büyük ve karmaşık veri setlerinin değerlendirilmesinde ve yorumlanmasında yardımcı olur.
Tak-çalıştır mimariYükseltme veya mimari değişiklik gerektirmez.
Bellek içi sorgulamaya özgü donanım desteği• Oracle Exalytics X3-4 özellikleri 2 TB RAM, 2.4 TB PCle Flash Bellek, 5.4 TB disk , 40 çekirdek CPU
• Oracle Exalytics T5-8 özellikleri 4 TB RAM, 3.2TB PCIe Flash Bellek, 7.2TB disk, 128 çekirdek CPU
exalytics_k

data-brain_k2