Yeni Nesil “Sun Fire x86 Clustered Systems”

Posted by | Temmuz 29, 2010 | Donanım | No Comments

blade

Oracle, Yeni Nesil “Sun Fire x86 Clustered Systems” Teknolojisini Duyurdu

x86 Kümelenmiş sistemler pazarındaki liderliğini pekiştiren Oracle, raf tipi, blade sunucular ve 10 GbE küme yapısını da içeren yeni nesil ‘Sun Fire x86 Clustered Systems’ı duyurdu.

Oracle, tek bir sistemden yönetilip desteklenebilen uygulamadan-diske yüksek performanslı çözümler sunmak için iş yazılım ve donanım sistemleri portföyü üzerine oluşturulmuş en komple, açık ve entegre x86 clustered sistemlerini sunuyor.

“Sun Fire x86 Clustered” sistemleri, sistemler grubu üzerinde Oracle ve Oracle olmayan kurumsal iş yüklerini çalıştıran müşteriler için tasarlandı.
“Oracle Solaris”, “Oracle Enterprise Linux” ve “Oracle VM” ile birlikte gelen bu sistemler, aralarında “Oracle Database”, “Oracle Fusion Middleware” ve “Oracle Uygulamaları” da bulunan Oracle yazılımları için tamamen test edilmiş, desteklenen bir çözüm ve uçtan uca sanallaştırılmış bir ortam sağlıyor. Bu sistemler ayrıca, diğer x86 işletim sistemleri ve sanallaştırma platformları ile çalışma sertifikasına da sahip.

Oracle’ın “Sun Fire x86 Clustered” sistemleri, yönetim karmaşıklığını azaltıyor, rekor seviyede bir performans sağlıyor ve operasyonel verimliliği artırıyor.

“Sun Fire x86 Clustered” sistemleri, çeşitli sektör standart testlerinde ve belli uygulama iş yüklerinde 14 olağanüstü dünya rekoruna da sahip bulunuyor. Bunların arasında, SAP enhancement package 4 for the SAP ERP 6.0 uygulamasını çalıştıran SAP® Sales and Distribution-Parallel standart uygulama testinde elde edilen dünya rekoru da yer alıyor.

Basitleştirilmiş Yönetim, Rekor Performans ve Operasyonel Verimlilik
‘Sun Fire x86 Clustered’ sistemleri, operasyonel maliyetleri düşüren gelişmiş sistem yönetimi özelliklerine sahiptir. Bu özellikler şöyle:
*  ‘Oracle Integrated Lights Out Manager’, bütün donanım parçaları (blade’ler, sunucular, depolama, ağ, güç ve sanallaştırma) için tek bir yönetim arayüzü noktası sağlıyor. ‘Oracle Enterprise Manager Ops Center’, yaşam döngüsü yönetimi ve süreç otomasyonu özelliklerini sağlayan oldukça ölçeklenebilir kesintisiz bir yönetim sistemi sunuyor.

*  “Oracle Installation Assistant” ile blade’ler ve raf tipi sunucuların kurulumu ve konfigürasyonu birkaç dakikada gerçekleştirilebiliyor.

*  Sıfır yönetimli blade ağı ve silikon üzerinde ağ sanallaştırması ile blade çözümlerinde ağ yöneticilerinin niteliklerine olan ihtiyaç azalıyor.

* Üçüncü parti yönetim çözümleri ile sektörün en geniş kapsamlı çözümleri sayesinde veri merkezi yönetimi çözümleri ile kesintisiz bir entegrasyon sağlanıyor.

“Sun Fire x86 Clustered” sistemleri, önceki nesil platformlara göre ölçeklenebilirlik ve performans anlamında önemli bir artış sağlıyor. Sistemler şu özellikleri içeriyorlar:
*  “Oracle Solaris” ile kullanıldığında, oldukça ölçeklenebilir 8-soketli bir “Sun Fire x86” sunucusu, linear’e yakın veritabanı ve uygulama ölçeklemesi sağlıyor.

*  Flash teknolojisindeki en iyi flash bellek, veritabanı ve uygulama performansını artırıyor.

“Sun Fire x86 Clustered” sistemleri, enerji ve soğutma maliyetlerini azaltan, ağ karmaşıklığını gideren ve kurulumu kolaylaştıran operasyonel verimliliklerle önemli kazançlar sağlıyorlar. Bu özelliklerin arasında şunlar var:

*Önceki nesil sistemlere göre enerji verimliliğinde %45’e kadar iyileşme ile, servis kapasitesi, veri merkezine güç ve soğutma yükü getirmeksizin genişleyebiliyor.

* “Oracle VM” şablonlarından “Oracle Exadata”ya kadar komple uygulamadan-diske çözümlerin kullanımında kolaylık.

* Oracle’ın 10 GbE cluster yapısı ile ağ karmaşıklığı ve yönetiminin basitleşmesi ve “Virtual Machine” canlı geçiş performansının iki katına çıkması.

“Sun Fire x86 Clustered” sistemleri, müşterilerin küçükten başlayıp yeni nesil bulut bilgi işlem altyapısına kadar büyümelerine izin vermek için tasarlanmış olan, Oracle’ın buluta yönelik yazılım ve donanım ürünleri portföyüne yapılan son eklemedir.

Oracle, Sun Systems İdari Başkan Yardımcısı John Fowler, “ ’Sun Fire x86 Clustered Systems’, en iyi ve en farklı x86 cluster çözümlerini sunma vaadimizin altını çiziyor. Tek bir sistem olarak yönetilebilen ve desteklenebilen yüksek performanslı uygulamadan-diske çözümleri sunan ilk şirketiz. Bu, müşteriler için yönetim karmaşıklığını ve maliyetleri azaltırken kurumsal çapta bir performans ve ölçek sağlayan, tümüyle optimize edilmiş bir çözüm sunma anlamında ileri doğru atılmış çok önemli bir adımdır,” dedi.

IDC, Grup Başkan Yardımcısı Matt Eastwood ise şunları söyledi: “Veri merkezi yöneticileri, yaptıkları altyapı yatırımlarının her zaman daha fazla fiyat/performans geliştirmelerine sahip olmasını ister ki, bunu başarmak tamamen entegre donanım ve yazılım sayesinde daha fazla mümkündür. Oracle’ın yeni x86 blade ve raf sistemleri, Oracle yazılımını çalıştırmak için veri merkezinde sermaye ve işletme maliyetlerini azaltmak için tasarlanmış olan entegre bir ürün grubu sunarak, komple bir çözüm sağlamaktadır.”

Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked.